چرا باید زبان انگلیسی یاد بگیریم؟

مقدمه:

زبان انگلیسی به زبان فرصت تفسیر می شود. این زبان در میان سایر زبان های زنده دنیا، بیشترین کاربرد را دارد و زبانی است که علاوه بر ارتباطات بین المللی ، در زمینه های مختلف همچون تجارت، علم و تکنولوژی مورد استفاده است. یادگیری زبان انگلیسی، شانس شما را برای داشتن فرصت های شغلی بهتر، شرکت در مباحث مختلف و کسب مهارتهای کامپیوتری واینترنتی افزایش می دهد.  زبان انگلیسی ، به شما امکان رویایی با فرصتهای شغلی بیشتری را می دهد. امروزه، افراد بیش از پیش ، وقتشان را صرف یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم می کنند. بسیاری از کشورها، انگلیسی را در برنامه آموزشی شان گنجانده اند و در مقایسه با قبل، بچه ها در سنین کمتری، شروع به یادگیری این زبان می کنند. ولی به راستی، ارزش یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

خواه شما در جستجوی کار باشید یا برای سفر به دور دنیا برنامه ریزی کرده باشید، با یادگیری زبان انگلیسی، هم در زندگی شخصی و هم در زمینه ی کاری پیشرفت خواهید کرد. شما می توانید، در دنیای کاری جهانی رقابت کنید، مهارتهای شغلی تان را افزایش داده و شروع به دیدار با افراد مختلف در سراسر دنیا کنید. در این مقاله ما به ده دلیل موجه برای شرکت در  دوره های آموزشی به منظور یادگیری زبان انگلیسی می پردازیم:

دلیل اول: بین المللی بودن زبان انگلیسی

انگیسی، رایج ترین زبان دنیاست. از هر پنج نفر، حداقل یک نفر می تواند انگلیسی را بفهمد و یا به آن صحبت کند.

دلیل دوم: تاثیر یادگیری زبان انگیسی در یافتن شغل

انگیسی، زبان علم، هوانوردی، کامپیوتر، سیاست و گردشگری است. تسلط به زبان انگلیسی، فرصت های زیادی برای داشتن یک شغل خوب در یک شرکت چند ملیتی در داخل کشورتان یا حتی  خارج از آن را  در اختیار شما می گذارد.

دلیل سوم: دیدار با افراد جدید

انگلیسی، زبان رسمی 53 کشور دنیاست و افراد مختلف از سراسر دنیا به آن تسلط دارند و یا از آن استفاده می کنند. بنابراین فرقی نمی کند، شما در آسیا کار کنید یا به آمریکای جنوبی سفر کنید، به هر حال داشتن دانش انگلیسی برای برقراری ارتباط با مردمان ملیت های متفاوت بسیار موثر است.

دلیل چهارم: سهولت در سفر به سراسر دنیا

سراسر دنیا در بسیاری از کشورها بیشتر مردم برای ارتباط با یکدیگر از زبان انگلیسی استفاده می‌کنند وبا تسلط داشتن به آن، شما میتوانید با افراد دیگری در زمینه تجارت، خرید کالا، اقامت در هتل، جابجایی و سایر موارد به آسانی صحبت کنید.

 دلیل پنجم: آشنایی با سایر فرهنگ ها

زبان و فرهنگ، رابطه تنگاتنگی با یکدیگر دارند. با یادگیری زبان انگلیسی، شما با فرهنگ ملیت های مختلف آشنا شده و اطلاعات بیشتری درباره دیدگاه، سبک زندگی و آداب و رسوم آن ها به دست می آورید.

دلیل ششم: آموزش و تحصیل بهتر

با داشتن دانش زبان انگلیسی، شما میتوانید هر روز بیش از پیش بر معلومات خود در زمینه های علمی افزوده و یا شروع به یادگیری علوم و مهارت های گوناگون از سراسر دنیا کنید. این کار به راحتی، با ثبت نام و شرکت در کلاس های آنلاین حتی در دورترین نقاط دنیا امکان‌پذیر است. علاوه بر این، بسیاری از رشته‌های دانشگاهی در بهترین و معتبرترین دانشگاههای جهان هم به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند و همانطور که می‌دانید امکان ادامه تحصیل در این دانشگاه ها با دانش و توانمندی زبانی بالا میسر می شود.

دلیل هفتم: افزایش اعتماد به نفس

به جرات می توان گفت هیچ شخصی نیست که آرزو نداشته باشد با سایرین به زبان دیگری صحبت کند. این مهارت را می توان با کمی مطالعه روزمره و شرکت در یک کلاس آموزشی زبان کسب کرد. با یادگیری زبان انگلیسی و برقراری ارتباط با افرادی از ملیت‌های مختلف، احساس افتخار و خشنودی خاصی خواهید داشت. دیگران هم چنین توانایی را تحسین می کنند. بنابراین اعتماد به نفس شما افزایش می یابد و روز به روز، بیشتر به تقویت و پیشرفت مهارت زبانی تشویق می‌شوید.

دلیل هشتم: تقویت ذهن

یادگیری زبان دوم، یکی از مواردی است که به خوبی ذهن شما را پرورش داده و تقویت می کند. دانشمندان ثابت کردند که افراد  دو زبانه، مفاهیم مختلف را بهتر و سریعتر فرا می گیرند و در آزمون های پژوهشی نمرات بالاتری می گیرند. علاوه بر این ، پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که احتمال ابتلای افراد دوزبانه به فراموشی و بیماری آلزایمر بسیار کمتر از افرادی است که فقط به زبان مادری شان صحبت می‌کنند. این مزیت قابل توجه، بسیاری از اشخاص را بر آن می‌دارد که برای یادگیری زبان دوم هدف‌گذاری کرده و آن را به خوبی فرا گیرند.

مقالات مرتبط :